312 283 862

Maticové závitníky

V naší nabídce najdete maticové závitníky různých typů, průměrů, stoupání a materiálů. Vyberte si ten správný maticový závitník pro vaši práci.

Maticový závitník je speciální druh závitníku, který slouží k řezání průběžných závitů do tenkostěnných materiálů, jako jsou plechy a profily. Jeho hlavní výhodou je, že dokáže vytvořit závit bez vylamování materiálu, což je častý problém při použití běžných sadových závitníků.

Princip a funkce maticového závitníku

Maticový závitník se liší od sadového závitníku tím, že má velmi dlouhou náběhovou část, která postupně zvyšuje průměr závitníku a tím i hloubku zářezu. Tím se docílí toho, že materiál není naráz vystaven velkému tlaku a nedochází k jeho deformaci nebo vylamování.

Maticový závitník také nemá žádnou zkracovací část, která by snižovala délku závitů, protože se předpokládá, že závit bude průběžný a bude končit až na okraji materiálu.

Maticový závitník se používá podobně jako sadový závitník, tedy otáčením a zpětným pohybem pro odstranění třísek. Při řezání závitů je důležité dodržovat správný úhel a směr závitníku, aby nedošlo k poškození závitů nebo závitníku. Maticový závitník je vhodné používat s vhodným řezným olejem, který zlepšuje kluznost a chlazení závitníku a zároveň chrání materiál před korozi.

Maticové závitníky

sortiment kód název
Maticový závitník HSS JC448 Maticový závitník HSS

 

Poptávkový formulář

    • Nabízíme vše pro obrábění kovů a strojírenskou výrobu.
    • Domácí i zahraniční výrobci
    • Vynikající parametry, od maximálního úběru materiálu, přesné rozměry obrobku, kvalitní povrch
    • Dlouhá životnost
    • Expedice do 24 hodin