312 283 862

Závitníky

Závitník je nástroj sloužící k vyřezávání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Pro vyřezávání vnějších závitů se používá závitové očko. Oba nástroje se při práci upevňují do vratidla, které umožňuje jejich snadné uchopení a působení dostatečné síly. Obvykle se pro vytvoření vnitřního závitu používá sada tří závitníků, které za pomoci vratidla postupně vyříznou požadovaný závit (označeny jsou obvykle jedním a dvěma proužky, kalibrační závitník je bez proužku).

Závitníky v průmyslové výrobě

Pro vrtání průchozích děr v průmyslové výrobě bývá používám jediný třístupňový závitník, umožňující dokončit operaci bez výměn nástroje. Závitník má tvar šroubu, v jehož závitu jsou vyfrézovány výřezy pro odvod vznikající třísky. Závitník je zakalen na vysokou tvrdost, vyroben může být z nástrojové oceli nebo z oceli rychlořezné. Závitníky je třeba během řezání závitu mazat mazivem dle druhu zpracovávaného materiálu.

V naší nabídce jsme připravili závitníky pro jakýkoli typ výroby. Rádi vám doporučíme vhodný typ s ohledem na vaše účely i frekvenci využití. Veškeré produkty odebíráme od ověřených výrobců. Nabídku často rozšiřujeme a řídíme se i doporučeními našich stálých zákazníků. Můžeme vám nabídnout i ekonomicky výhodné nástroje. U všech produktů vám však vždy garantujeme vysokou kvalitu a pečlivé zpracování.

Sada závitníků by neměla chybět v žádné domácí dílně. Pro profesionální provozovny pak můžeme nabídnout i atypické velikosti. S profesionálním vybavením ušetříte mnoho času i zbytečné námahy. Pracujte s lepšími a snadněji dosažitelnými výsledky. Rozšiřte nabízené služby pomocí dobrého vybavení.

Poptávkový formulář

    • Nabízíme vše pro obrábění kovů a strojírenskou výrobu.
    • Domácí i zahraniční výrobci
    • Vynikající parametry, od maximálního úběru materiálu, přesné rozměry obrobku, kvalitní povrch
    • Dlouhá životnost
    • Expedice do 24 hodin