312 283 862

Kalibry

Pro detailní přehled válečkových a závitových kalibrů naštivte náš specializovaný portál www.kalibry.cz

Kontrolní kalibry

V naší nabídce naleznete široký sortiment kontrolních kalibrů. Jejich trvale vysoký standard kvality, dokáže zaručit neustálou kontrolu vašich výrobků.

Závitové kalibry rychle a jednoduše odhalí odchylky u každého závitu. Se závitovými kalibry můžete kontrolovat vaše závity naprosto spolehlivě a ekonomicky, odhalit odchylky ve velikosti a profilu a zároveň objevit vadný závit. Máme pro vás závitové kalibrační trny a závitové kalibrační kroužky, pro nejrůznější závity. Dobré i zmetkové závitové kalibry jsou vyráběny ze speciální kalibrační oceli. Kalibry máme pro všechny druhy vnitřních i vnějších závitů – např.:  M, G, UNF, UNC, NPT, Rp, UNEF, TR, BSF, UNJEF  a všechny další.

Válečkové kalibry slouží ke kontrole vnitřního průměru válcového otvoru obrobku. Vyrábí se buď jednostranné, nebo oboustranné. Oboustranné válečkové kalibry mají dobrou i zmetkovou stranu.

Nabízíme rovněž zakázkovou výrobu kalibrů, dle výkresu nebo speciálních požadavků zákazníka.

Využijte našich rozsáhlých skladových zásob a vyberte si kalibry, podle vašich potřeb. Přidejte se do skupiny spokojených uživatelů našich nástrojů, měřidel i kalibrů, které dosahují vysoké životnosti a trvanlivosti, a tím i produktivity práce.

Kalibry

Kalibry jsou porovnávací měřidla, která slouží pro měření vnějších a vnitřních tvarů. Kalibry neměříme, ale pouze porovnáváme, zda určitý rozměr odpovídá, či neodpovídá, daným požadavkům. Tato rychlá a jednoduchá kontrola nachází uplatnění hlavně ve strojírenství, kde je využívána pro kontrolu výrobků. V některých případech, zejména při kontrole závitů, představuje kontrola mezními kalibry často jediný způsob, jak se přesvědčit o kvalitě vyráběného závitu.

Kalibry jsou nejrozšířenější porovnávací měřidla. Mají buď tvar, nebo rozměr měřeného obrobku. Každý kalibr má dvě strany, a to dobrou stranu a stranu zmetkovou. Pro snadné rozlišení je dobrá strana kalibru delší a zmetková kratší. Jednoduchost použití spočívá v tom, že dobrá strana kalibru musí vejít do otvoru, zmetková se naopak vejít nesmí. Pokud se dobrá strana kalibru nevejde, či naopak zmetková vejde, je měřený rozměr špatný. Kalibry si musí za všech okolností uchovávat svůj rozměr, což je směrodatné pro jejich přesnost.

Poptávkový formulář

    • Nabízíme vše pro obrábění kovů a strojírenskou výrobu.
    • Domácí i zahraniční výrobci
    • Vynikající parametry, od maximálního úběru materiálu, přesné rozměry obrobku, kvalitní povrch
    • Dlouhá životnost
    • Expedice do 24 hodin